Güncel

Filme Türkçe Ses Dosyası Nasıl Eklenir? (Türkçe Dublaj-3D filme dublaj)Televizyonlardan bu kadar bahsedince ister istemez film izlemek aklına geliyor insanın ancak filmleri alt yazı ile  izlemekten sıkıldıysanız ya da tercihen Türkçe seyretmek istiyorsanız bu yazı tam size göre...

İşlemin ayrıntılarına geçmeden önce kullanacağımız programı tanıyalım;
"mkvmerge GUI" adlı program bu amaçla kullanacağımız program. Programı buradan indirebilirsiniz ya da sorun yaşamanız durumunda yönetici ile irtibata geçebilir veya yazıya yazacağınız yorumla belirtebilirsiniz. Ben programın v.3.2.0 sürümünü kullanıyor ve tanıtımı ona göre yapıyorum.

Program ücretsiz sunulmaktadır. Programı indirip kurunca masaüstünde yukarıdaki benzer bir sembolü olan program eklenecektir. Programı tıklayıp açtığınızda aşağıdaki gibi bir arayüzle karşılaşırsınız.
Programın üst kısmındaki "input" bölümünden  ses ekleyeceğiniz video dosyasını ve ses dosyalarını ekliyorsunuz sağdaki "add" butonuna basabilir ya da sürükle bırak yöntemi ile video ya da ses dosyalarını ekleyebilirsniz. Program bir çok videoyu destekliyor denemelerimde sadece flv dosyalarını açmadı. Ekleme işlemi tamamlanınca alttaki kutuda eklediğiniz parçalar görülür hale geliyor. Bölümlerin başındaki kutulardaki tik işaretini işaretleyip "start muxing" demek. Hepsi bu kadar. Bir de örnek video dosyası üzerinde görelim.

Bunu için ben Toy Story 3 adlı filmi seçtim. Öncelikle filmi bir yerlerden edinmiş olmalısınız, ses dosyasını da yine öyle. Aşağıda benim videom ve türkçe ses dosyam görülmektedir. Eğer türkçe ses dosyalarını nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayınız.


Güncelleme: Anlatım 3D videolarını içinde geçerlidir.
Yani sizler 3D filmlerinize de aynı yöntemle türkçe sesi ekleyebilirsiniz.
Önce videomu ekliyorum:


Dikkat ettiyseniz bir tane video ekledim ancak program 2 parça açtı. Bunlardan birincisi video ikincisi ise filmin İngilizce ses dosyası. Biz buraya bir  de Türkçe ses eklemek istiyoruz. 
Aynı şekilde Türçe ses dosyamı bulunduğu yerden sürükle bırak yöntemiyle( add butonu da kullanılabilir) bu dosyaların altına bırakıyorum. Parçalar şu şekilde görülüyor.Birleştirme işlemi yapmadan önce küçük bir ayar yapalım. Bu ses dosylarının ne olduğunu televizyonumuzda ya da bilgisayarımızdaki videoplayer da  anlamak için bu parçalara  isim verebiliriz. Aksi takdirde otomatik 1,2,3... gibi parça isimleriyle isimlendirilecek ve bizde hangi parçanın Türkçe ses ya da İngilizce ses olduğunu anlamakta zorluk yaşayabiliriz. Bunu için "General Track Option" sekmesini kullacağız.
Yukarıdaki kutudan ilgili ses dosyasını seçmeliyiz bu halde alttaki "General Track Option" bölümü aktif olacaktır. Peki bu bölümde ne yapacağız.

Altta açılan " Track Name" bölümüne istediğimiz belirleyici bir ifade yazabiliriz. (Çoğu site buralara kendi reklamlarını yazar)
"Language" bölümünde ses dosyasının dilini seçiyoruz.


Burada ince bir ayrıntıya değinmek istiyorum.

Birleştirme işlemi yapınca aygıtımız önce videoyu açacak, ardından ikinci sırada görülen ses dosyasını yani İngilizce ses dosyasını açacak. Biz aygıtın ( tv ya da videoplayer...) ayarlar menüsünden Türkçe ses dosyasını seçebileceğiniz. Yani ilk sıradaki ses varsayılan olarak aygıtımız tarafından açılır. Eğer biz direk olarak filmin Türkçe ses ile başlamasını istiyorsak yukarıdaki resimde yeşil nokta ile işaretlediğim düğmelerle Türkçe ses dosyasını 2. sıraya (aslında ses dosyaları içinde 1. sıra olmuş oluyor) almamız gerekir.

Daha sonra "Output File" menüsünden birleştirilmiş dosyanın adını ve kaydedileceği yeri seçebiliriz.
Ardından "Start muxing" düğmesine basarak işlemin bitmesi bekleyeceğiz. Ama gözünüz kormasın program son derece hızlı çalışıyor. 700 MB'lık bir birleştirmeyi 30-40 sn de yapıyor. Dolayısıyla 2-3 GB lık filmler 3-5 dakika içinde Türkçe yapılabilir. Program her türlü video ve ses dosyalarını mkv olarak yeniden birleştiriyor, bu nedenle videoyu oynatacağınız aletin mkv dosyalarını açabilmesi lazım.

NOT: Eğer videonuz ve eklediğiniz ses uyumlu olması için filminizin ve ses dosyanızın sunumu aynı olmalıdır. Film sunumları hakkında bilgi almak için burayı tıklayabilir konu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Eğer ses ve video arasında uyum sorunu varsa ses önce ya da sonra geliyorsa ve uygun sunumu da bulamamışsanız ne yapmalısınız:

1- Ses dosyalarının özelliklerini ayarladığınız "General Track Option"sekmesinin yanındaki "Format Specisic Option" menüsüne girmelisiniz.


2- Allta "delay in" isimli sekme göreceksiniz buraya gecikme değerlerini kendiniz yazmalısınız.


3-Buraya değerler milisaniye cinsinden girilir.


4- Ses filminizden önce geliyorsa, sesi ileriye almanız gerekir bunun için tahmini değerle , örneğin ses 1 sn geç olmalı diyorsanız buraya 1000 değerini girmelisiniz. (1sn=1000ms 'dir)


5- Ses geç geliyorsa yine tahmini değerinizin başına - işareti koymalısınız. Örneğin 1 sn daha erken olmalı diyorsanız -1000 değerini buraya yazmalısınız. Tabi bunu hangi sesin gecikmesini değiştirmek istiyorsak  onun bir üst kutudan seçili olduğu sırada yapıyoruz.

6- Filmi bu haliyli kaydedin.Filmimi gomplayer da açıyorum klavyeden A harfine basınca diller görünüyor. ( Not ben Türkçeyi varsayılan ses yaparak filmi oluşturdum)

Filmimi USB bellek ile televizyonumun girişine bağlıyorum ; modele göre değişebilir ses ayarları ya da video oynatma ayarları menüsüne gittiğimde 1 ve 2 şeklinde iki ayrı ses dosyası görüyorum. 

Bazı modellerde yukarıda yazdığınız açıklamalar (Türkçe ses dosyası, İndilizce ses dosyası...) görülebilir...Keyifli seyirler...

85 yorum :

 1. oldukça açıklayıcı olmuş, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Rica ederim. Umarım faydalı olmuşumdur.

  YanıtlaSil
 3. ses dosyasını nasıl elde edecegım soylermisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Ağıt;
   Bloguma hoşgeldin.
   Türkçe ses dosyasını çeşitli forumların ilgili bölümlerinde bulabilirsin. Tıpkı film sunumları seçermiş gibi ses dosyasının da hangi sunumla uyumlu olduğuna dikkat eder ve ona göre indirirsen çok basit bir şekilde Türkçe dublajı eklebilirsin. Eğer film sunumları hakkında bilgin yoksa http://bidiskop.blogspot.com/2012/02/internetteki-film-sunumlar.html
   başlıklı yazıma bir göz atmanı tavsiye ederim. Asıl sorun ses dosyalarını nasıl bulabileceğin ise filmleri nasıl buluyorsan öyle bulacaksın. Mesela torrent kullanıyorsan ordan, eD2k kullanıyorsan ordan ya da divxplanet.com dan...

   Sil
 4. ben hepsini analdım yapıyorum tek sorunum yabancı bir film var ve onu türkçeye ceviremiyorum yanı ses dosyasını nerden bulabilirim yada o yabancı filmim mi ses dosyasını bulmamam lazım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmleri nasıl be nereden elde ettiğini bilmediğinden bir yönlendirme yapamıyorum. Ben filmleri emule ile ediniyorum. Türkçe dosyalarına ihtiyaç duymam halinde www.divxplanet.com un forumunda türkçe ses dosyaları adında bir bölüm var oradan ediniyorum.

   Sil
 5. eyvallah kardeşim.0 hata ile ses dosyasını ekledim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşe yaramasına sevindim.Keyifli Seyirler.

   Sil
  2. Teşekkürler...

   Sil
 6. okadar güzel anlatmışssınki çok teşekkür ederim ellerine emeğine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Adsız;
   İşine yaramasına sevindim. (o)

   Sil
 7. üstad harika bir sunum olmuş, çok teşekkür ederim. indirdiğim 3D filmlere sayenizde türkçe dublaj ekledim. şimdi kızımla birlikte izleyebilirim..bydogan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba İbrahim,
   Öncelikle işine yaramasına sevindim. Zaten makaledeki yazıyı 3D filmlerde denememiştim, sayende artık 3D filmlere de aynı yöntemle Türkçe dublaj yapılabileceğini biliyorum.
   Kızına selamlar...Keyifli izlemeler... :-)

   Sil
  2. üstad bazı filmlerde farklı ses kaymaları oluyor. mesela 30.dakikaya kadar uyumlu, ondan sonra 5 saniye ses kayması oluyor. bunu nasıl düzeltebilirim. yardımcı olursan sevinirim.

   Sil
  3. arkadaşlara yardımcı olur diye umuyorum. arşivimde türkçe dublaj filmlerim vardı. bu program sayesinde filmin içinden türkçe sesi çıkarıp, bluray-1080p olarak indirdiğim filmlere türkçe dublaj ekledim. filmin orjinal sesini bozmadım, türkçe altyazıda ekledim. şimdi filmi iki dil seçeneği ile izleyebiliyorum...

   Sil
  4. Tekrar merhaba İbrahim;
   Bildiğim kadarıyla ses kaymasının tek sebebi olabilir. O da filmin fps değeri ile ses dosyanın fps değerinin tutması. Bu değerleri göz atmanı öneririm eğer öyleyse. Filmin sunumuna uyumlu ses dosyasını indir. Bulamazsan ses dosyanın fps değerini değiştirmen gerecek ama bu olay burada anlatılamayacak kadar uzun. İlerleyen günlerde bununla da ilgili yazı yazmaya çalışırım. (Yada kayma 5sn ise 2.5 saniye baştan önce ya da sonra başlatırsan belki daha izlenebilir olur film. Ama kayma giderek artıyorsa bu da sorunu çözmez.)

   Sil
  5. ilginize teşekkür ederim.

   Sil
 8. benim sorunum program cok guzel tr ses dosyasını yapıştırıyor ama normalde tv de orijinal halinde sorun olmadan çalışan dosya tr ses li açmaya çaliştıgımda "dosya geçersiz" hatası veriyorç sebebi ne olabilir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Adsız;
   Muhtemelen sorun türkçe ses dosyasının formatından kaynaklanıyor. Televizyonun da o formatı okuyamıyor olabilir. Örneğin ses dosyası DTS formatında ise ve televizyonunda DTS desteği yoksa ses dosyası açılamaz. Ses dosyasının formatı kontrol edebilirsin. Televizyonunun özelliklerinden ses dosyasını destekleyip desteklemediğini anlayabilirsin. Anlayamadığın takdirde televizyonunun açık marka ve modelini yazarsan yardımcı olmaya çalışırım.Eğer televizyonunun desteklemediği bir ses dosyası kullanmışsan televizyonun desteklediği ses dosyalarını kullanman gerekecek. (Muhtemelen AC3 formatındaki sesleri rahatlıkla okuyacaktır.)

   Sil
 9. öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Ama zaten tvnin ac3 çalıştırdıgını bildiğim için tr ses dosyalarını ac3 olarak yapıştırıyorum. Sorun şu ki tv nin desteklemediği ses dosyaları oldugunda video çalışıyor sadece "desteklenmeyen ses" uyarısı alıyorum. ama mkvmerge ile tr ses dosyalarını yapıştırdıgım dosya ise tvde "geçersiz dosya" olarak uyarı veriyor. şimdilik gilisoft video converter ile mkv dosyayı tekrar mkv ye çeviriyorum o şekilde açılıyor ama tabiki videoda kalite kaybı oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tekrar merhaba Adsız;
   Anlatım mkvmerge v.3.2.0 için hazırlamıştım. Ben şu an lazım olduğunda v.6.1.0 kullanıyorum. Ama v.6.3.0 sürümü çıkmış.
   Ben olsam şunları denerdim:
   1- Farklı filmler için aynı sorun oluyor mu?
   Eğer aynı sorunla karşılaşıyorsan sorun ya programda ya da televizyonda.

   Televizyonun arayüzünü güncellemeyi deneyebilirsin. Bazı akıllı tv ler buna imkan sağlamaktadır.

   2- Farklı filmlerde sıkıntı yoksa program da sıkıntıdan söz edilebilir.

   Bu durumda programın güncel versiyonunu kullanabilirsin.

   Sil
 10. Hocam bende 3d orjinal film var birde düşük kalitede aynı filmin türkçe dublajı var bu programla 3d filme dublaj atabilirmiyim ses dosyası değil filmin kendisi mevcut

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Ibrahim doğan29 Mart 2013 23:28
   üstad harika bir sunum olmuş, çok teşekkür ederim. indirdiğim 3D filmlere sayenizde türkçe dublaj ekledim. şimdi kızımla birlikte izleyebilirim..bydogan"

   Emin olmamakla birlikte ibrahim bey 3D filme ekleme yapabildiğini belirtimiş denemeni tavsiye ederim. Ses dosyalarını bulmak için
   http://bidiskop.blogspot.com/2013/02/bir-filme-ait-turkce-ses-dosyas-nereden.html

   linkine göz atabilirsin.

   Sil
  2. TÜrkçe dublajı elindeki filmden de alabilirsin tabi. fps sayısı tutarsa kayma olmaz diye düşünüyorum.

   Sil
 11. Arkadaş mrb ses dosyasını video convert veya başka yerden mp3 biçiminde yada başka formatta eklesem nasıl olur ? tam açıklama yaparmısın ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Adsız,
   Video convert tabirinden birşey anlamadım. Ancak şunu diyebilirim ii mp3 aac ac3 dts formatındaki sesleri kolaylıkla ekleyebilirsi.

   Sil
  2. Total Video Converter... eyvallah saol.

   Sil
  3. Total video converter ses ve video dosyalarının kalitesini baya bi bozar açıkçası ben tavsiye etmiyorum. Ya da kullanmasını bilmiyorum diyelim.

   Sil
 12. arkadaşım teşekkürler benim sıkıntım parçalı filmlerde ses dosyasını nasıl ekleyeceğiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mkvmerge programında genel sekmesinde video ve sesi bölme bölümü mevcut seçeneklere uygun sekilde bölme yapabilirsin. Örneğin 2 saat lik filmin bütün ses dosyasını 1-1 şeklinde bölerek elindeki videolara ekleyebilirsin. Belki ufak ses senkronu yapman gerekebilir.

   Sil
 13. şimdiki tinki tıklıyorum açıklamısını yaptığınız bu proğram yok başka link varmı bu proğram için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Linki google drive linki ile değiştirdim. Şimdi erişebiliyor olman gerekir.

   Sil
 14. çok saol kardeşim iyi günler....

  YanıtlaSil
 15. Kardeş ses dosyası yoksa diger sezonun ses dosyasıyla yapabilirmiyim ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğer sezondan kastın bir diziye ait başka bölümlerse ses dosyaları aynı olamaz ki.
   Sonuçta başka bir bir bölüm. Yanlış anlamışsam kusura bakma.

   Sil
 16. Yok kardeş yanim Prison breakın 4.sezonun ses dosyasıda yok türkçe dublajıda ondan sordum
  bide kardeş bu ses dosyalarını nasıl yapıyorlar ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkçe dublaj her bölüm için ayrı olur doğal olarak bölüm başka çünkü. Ayrı ayrı bulmak gerek ses dosyalarını. Ancak bu dizilerin türkçe hali varsa türkçe dublaj için dosya aramaya gerek yok.
   Türkçe dublaja gelince onu da filmi yayınlayan firmalar film firmaları yada sinemada ise örneğin sinemaya geti,ren yayıncı kuruluş bununla ilgil stüdyolarla anlaşarak türkçe dublaj yaptırır.Daha sonra DVD leri çıkınca bizde alır türkçe izleriz ya da internet yayıldığında da bize gelmiş olur.

   Sil
 17. slm admin ben ses dosyasına ulaşamadım bir turlu yardımcı olursa sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://bidiskop.blogspot.com.tr/2013/02/bir-filme-ait-turkce-ses-dosyas-nereden.html


   linkte bir yazı var

   Sil
 18. admin verdigin linkinde dosya inmiyor daha dogrusu ulaşılmıyor linke
  http://bidiskop.blogspot.com.tr/2013/02/bir-filme-ait-turkce-ses-dosyas-nereden.html
  böyle bişi çıkıyor sayfa görüntülenmiyor yardımmm lütfen admin bu şekil yazı lar cıkıyor  Adres anlaşılamadı

  Tarayıcı bu adresi nasıl açacağını bilmiyor, çünkü bu iletişim kuralı (ed2k) herhangi bir programla ilişkilendirilmemiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://divxplanet.com/ sitesinden üstten forum a (http://forum.divxplanet.com/) girin. Forumdan da ED2K MPEG4 Releases 2000+ bölümünün altında Öncelikli Duyuruların içinde bulunan Alt Odalar: Türkçe Ses Dosyaları foruma giriniz.
   Yanlız forumu kullanmak için siteye üye olmanız gerekli aksi halde linkler görülmeyebilir. Ayrıca sitede karşınıza geelcek linkler Ed2k linki bu sebple bilgisayarınıza emule gibi bir indirici kurmanız gerekecektir.

   Sil
 19. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 20. admin yardım edin nnnnnnn çok güzel filimlerim alt yazı onlar türçe düblaj yapmak istiyom
  ;(( ;(( ;((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Furkan;
   Dediğim gibi emule bilgisayarında yüklü olmadığından
   "Adres anlaşılamadı
   Tarayıcı bu adresi nasıl açacağını bilmiyor, çünkü bu iletişim kuralı (ed2k) herhangi bir programla ilişkilendirilmemiş."
   uyarısı alıyorsun .. Bunun için emule yüklemelisin. Emule nasıl bir programdır? Buradan inceleyebilirsin:
   http://bidiskop.blogspot.com.tr/2013/02/film-nasl-indirilir.html

   Sil
  2. slm admin herşey için teşekür ederim emege saygı yadıklarını bire bir yaptım Emule programı indirdim ama program dosyayı indirmiyor video anlatımlı linkin varsa linki verirsen çok sevinirim
   [-( [-( [-( [-( [-(

   Sil
  3. modemin portlarınıda açtım Emule porgramı için indirsin diye ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

   Sil
  4. Programın indirmemesinin sebebi eklediğin dosyanın (yani indirmek istediğin video ya da ses dosyasının) kaynağının olmaması olabilir. Bu sebeple kaynak sıkıntısından kaynaklı indirme problemlerine yapacak bir şey yok. Emulenin düzgün çalışıp çalışmadığını deneme amaçlı siteden başka filmleri ekleyerek indirip indirmediğini test edebilirsin. Şayet onlar iniyorsa şu an indirmek istediğin dosyada kaynak yoktur

   Sil
  5. admin heşey için teşekür ederim ama ben yapamadım sesdoyasını farklı siterde indiriyom ama ekliyom uyum saglanmıyor ;(( ;(( ;(( ;((

   Sil
  6. Merhaba Furkan;
   Onlarca mesaj atmana gerek yoktu. İlk attığını anında gördüm ancak şimdi müsait olabildim.
   Gelelim soruna. Aslında yazıda ses ve videonun uyum sorunlarından bahsetmiştim. Yazının en sonundaki NOT bölümüne bir göz at.
   Temel olarak söyleyeceğim. İndirmiş olduğun ses ile filmin sunum grubunun aynı olması video-ses uyumsuzluğunu giderir. Sununmlar hakkında bilgi almak için http://bidiskop.blogspot.com.tr/2012/02/internetteki-film-sunumlar.html
   yazıma göz atabilirsin. Ancak ufak tefek uyumsuzluklar NOT da bahsettiğim yöntemlerle çözülebillir.
   Kolay gelsin.

   Sil
 21. admin söylediklerini bire bir yaptım verdigin linkte Emule kurdum inşallah becere bilirim aslında bitane mesaj yazmıştım nasıl oldıya bende anlmadım birdeen çogaldı teşekür etim heşey için bana yardımcı oldunuz için :) :) :) :)

  YanıtlaSil
 22. ÇOK SAĞOL KARDEŞ,ÇOK İŞİME YARADI......

  YanıtlaSil
 23. Kardesim tvye takili flas bellekdeki 3d filmin sesini turkce nsil yapabilirim bilgin varmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmin sürümüne uygun ses dosyasını bulup bu makalede anlatıldığı gibi 3D filme ekleyeceksiniz. Daha önce yapan arkadaşlar olmuştu.
   ( Ibrahim doğan 29 Mart 2013 23:28 mesajına bakabilirsiniz)
   Yani anlatım 3D filmler içinde geçerli.

   Sil
 24. teşekkürler paylaştığınız bilgiler için.

  YanıtlaSil
 25. Öncelikle,her bilgi için teşekkürler,Allah razı olsun.Ses dosyasını bulamadığım filmlerin düşük kalitede olanlarını indirdim,türkçe ses dosyasını almak için.Filme ekledim ilk 15 dakika herşey yolunda gitti ama daha sonrasında ne filimden ne de konuşmalardan tık yok.Nasıl bir hata yapıyorum acaba? Selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Hüseyin;
   aklıma gelen olası sebepler şunlar:
   1-Ses dosyasının sağlam olduğundan emin ol.
   2-Filmin fps ile ses dosyasının fps değeri farklı ise başlarda tutan dublaj ilerleyen bölümlerde kayabilir.
   3- Filmde de sıkıntıdan bahsetmişsin belki de düzgün paketleyemiyorsundur ses ve videoyu ya da program herhangi bir hata veriyor olmalı.

   Sil
  2. Ben emekli öğretmenim,emekli olduktan sonra bunları öğrenmeye çalışıyorum.Yani sağlam bir alt yapım yok,artık deneme yanılmayla yapmaya çalışırım.Yukarda anlattığım konu benim hatam imiş.Şöyle ki düşük kalitedeki filmi parları olan bir siteden video download helper ile ilk parçasını indirmişim o yüzden belli bir süre işler iyi gitmiş.Ama bu işi öğrenmek istiyorum,sık sık sizi rahatsız ederim.Herşey için teşekkürler.

   Sil
 26. Öncelikle Merhaba,

  Ben 3d filme ses dosyası ekliyorum fakat videonun formatı değişiyor. Mkv formatlı video dosyası mk3d uzantılı oluyor. Ve bizim Lg televizyon oynatmıyor videoyu. Bunu nsıl uzantısını değiştirmeden ses dosyası ekleyebilirim, söyleyebilir misiniz?!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. MErhaba Adsız;
   Daha öncelerden bazı arkadaşlar 3D filmlere sorunsuz ekleme yapabilmişlerdi.
   Be bahsettiğin gibi sorun bildirmediler.
   Senin sorunun ile ilgili aklıma ilk gelen televizyonun bu formatı oynatamadığını düşünüyorum.
   Videoyu bilgisayarda açarak düzgün çalışıp çalışmadığını kontral ediniz. Eğer sıkıntı olmadan film ve ses oynuyorsa (video 3d olduğundan yana yana ya da alt alta görülecektir videonuz)Televizyonun programını güncellemeyi deneyebilirsin.

   Sil
  2. İşin acı tarafı ben nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum. Dediğiniz gibi yaptım ancak laptopta oynayan video Tv'de oynamıyor. Peki uzantıyı tekrar .mkv yapılablir mi?

   Sil
  3. Hocam ilgilendiğiniz için gerçekten teşekkürler! Ben sorunu hallettim. Ses dosyasını yükledikten sonra en altta çıktı klasörünün sonundaki .mk3d uzantısını silip .mkv yapınca sorun çözülmüş oldu.

   Her şey için teşekkürler.

   Sil
  4. Sorunun çözülmeseine sevindim.
   Ayrıca geri bildirim için de teşekkür ederim.
   Aynı sorunla karşılaşacak olanlara da fayda sağladınızyz.

   Sil
  5. yukarı bak 720p bluray filminin türkçe ses dosyasını bulamadım
   yardım eder misiniz? nasıl bilmiyorum? çok acil yardımm

   Sil
  6. Google "türkçe ses dosyası" adı altında arama yaptığınızda çıkan forumlardan bakabilirsiniz.

   Sil
 27. Teşekkürler elinize sağlık

  YanıtlaSil
 28. çok teşekkür ederim, çok açıklayıcı bilgiler.

  YanıtlaSil
 29. Merhaba. Benim tv mkv acmadi ac3 e cevirdim gene goruntu var ses yoktu esn son mp3 e cevirdim bu sefer ses ing. Cikti. Pc de turkce cikan ses tv de ing. Cikiyo ve dil secenegide yok. Nasil yapacagim bilemiyorum. Yardim ederseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Elif;
   Öncelikle sorunu tam anlayamadım. mkv video formatı onu ac3 e çeviremezin. Sanırım filmin ses kodeği dts uzantılı bu sebeple tv açmadı. sende ses dosyasını çevirmşsin ac3. ancak ingilzce ses aldığını söylemişsin. sanırım film de iki ses var ve sen ingillizce olanb dts sesi ac3 e çevrmişsin. aynı şeyi türkçe ses dosyası için yamalısın. yanlış anlamamışsam...

   Sil
 30. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 31. :) evet anlamaya baslayinca soruyu yanlis yazdigimi gordum. Benim tv 3d filmi acti fakat sesi cikmadi. Dts ye ac3 falan gibi ceviriler yapmam gerektigi soylendi hepsini tek tek denedim en son mp3 formatina yani stereo oluyormus cevirdi. Ses cikti ama ingilizce turkce secenekte yok. Dun sizin yontemi izleyerek yapmaya calistim dil bolumunde 4 secenek var ama sadece ing. Olan aciliyo digerlerinin sesi cikmiyo...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birleştirme işlemi yapınca aygıtımız önce videoyu açacak, ardından ikinci sırada görülen ses dosyasını yani İngilizce ses dosyasını açacak. Biz aygıtın ( tv ya da videoplayer...) ayarlar menüsünden Türkçe ses dosyasını seçebileceğiniz. Yani ilk sıradaki ses varsayılan olarak aygıtımız tarafından açılır. Eğer biz direk olarak filmin Türkçe ses ile başlamasını istiyorsak yukarıdaki resimde yeşil nokta ile işaretlediğim düğmelerle Türkçe ses dosyasını 2. sıraya (aslında ses dosyaları içinde 1. sıra olmuş oluyor) almamız gerekir.

   Kısacası türkçe ses dosyasını en üste alarak filmi kaydetmeyi deneyeblirsin

   Sil
 32. Yanıtlar
  1. Mkvtoolnix adıyla google dan bulup indirebilirsiniz

   Sil
  2. Mkvtoolnix adıyla google dan bulup indirebilirsiniz

   Sil
 33. Yaaa Bu Ses Dosyalarını Nerden Bulacagız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mutlu;
   Ses dosyalarını googledan arama yoluyla forumlardan bulabilirsin

   Sil
 34. Jurassic Park 1993 1080p H264 AAC 5 1 3D (HSBS) Bluray RealGoneKid BennuRG ses dosyasını ve sölediğiniz programı nasıl indirebilirim acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar;
   Ses dosyasını googledan forumlardan arayarak bulmayı deneyebilirsniz.ya da http://bidiskop.blogspot.com.tr/2013/02/bir-filme-ait-turkce-ses-dosyas-nereden.html buraya göz atabilirsniz. Programa gelince onuda google dan indirebileceğiniz gibi yazıda belirtilen buradan indirebilirsniz yazılı yere tıklayarak da indirebilirsiniz.

   bu arada fps değeri tutar mı bilmem ama http://forum.altyazi.org/index.php?showtopic=186009&hl=jurassic+park burda da ses dosyası var

   Sil

Son Yorumlar

 
Back To Top